Çokçapınar Yolu Asfaltı konusundaki çağrımıza cevap geldi.

   İl Genel Meclisi Üyesi Mesut ÇETİN, Çokçapınar yolu asfalt çalışmalarıyla ilgili bir açıklamada bulundu, “Asfalt bir yere kaydırılmadı, çalışma iki üç etaplı bir çalışma”.

   

Çokçapınar-Bozüyük asfalt çalışmaları başladı ancak 2018 yılında planlanan 12 km’lik asfalt yerine 3.5 km asfalt yapılacak olmasından dolayı Çokçapınarlılarda ”asfaltımız nereye kaydırıldı” şeklinde oluşan soru işaretlerine dayanarak yaptığımız çağrı üzerine Bozüyük AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Mesut ÇETİN bir açıklamada bulundu. 12 km soğuk asfalt olarak planlanan yolun, sıcak asfalta çevrilerek birkaç etapta uygulanacağı, ilk etabının 3.5 km olduğu bildirildi. Mesut ÇETİN’in yaptığı açıklama şöyle; “Değerli Çokçapınarlı hemşehrilerimiz, ÇOKÇAPINAR YOLUNA AYRILAN ASFALT NEREYE KAYDIRILDI? Diye yapılan bu paylaşımın eksik bilgilerden kaynaklı iyi niyetle yapıldığından şüphemiz yoktur. Çokçapınar köy yolu Dodurga Kavşağından, Karaçayır kavşağına kadar 12 km dir bu yol iki veya üç etap olarak yapımı planlanmıştır. İl özel idaresince yapılan incelemeler sonucu yolun aciliyet gerektiren kısımları tespit edilerek yapım işlerine oralardan başlanmıştır. Bilecik İl genelinde toplam 245 köy bulunmakta olup 44 köy Bozüyük ilçemize bağlıdır. Toplam köy sayısı göz önünde bulundurulduğunda İl özel idaresinin iş yoğunluğu daha net anlaşılmaktadır. Bu kadar yoğunluğa rağmen Ülkemizde büyükşehir olmayan 51 İlden bir tanesi olan Bilecik İl Özel idaresi başta Sayın Valimiz ve Genel Sekreter olmak üzere, tüm çalışanlarıyla yaptıkları çalışmalarla diğer İllere örnek olacak birçok proje gerçekleştirmişlerdir. Sonuç olarak Çokçapınar köy yolu asfalt yapım işinin birinci etabı başlamış olup planlandığı gibi devam etmektedir. "ÇOKÇAPINAR YOLU ASFLATININ HERHANGİ BİR YERE KAYDIRILMASI SÖZ KONUSU DEĞİLDİR." Bizler Ak parti İl Genel meclis üyeleri olarak yapılan ve yapılacak olan işlerin takipçisiyiz. Tüm Çokçapınarlı hemşehrilerimize saygı ve sevgilerimizi sunarız.”

Sayın ÇETİN’e köyümüze gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Çokçapınarlıların beklentileri devam ediyor. Bölgeden, Eskişehir’e ve Ilıca üzerinden Kütahya’ya geçişin sağlanıyor olmasından dolayı çok fazla kullanılan yolun 3.5 km yapılacak asfaltın devamının gelmesi, arasının uzamadan bir an önce köyümüz yolunun tamamının asfaltlanması konusunda beklentiler devam ediyor.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap

Yorum Yazın