11. Şenlik Toplantısı Yapıldı.

   Tavşan güveci ve helva ikramlı toplantıda şenlik ile ilgili detaylar konuşuldu.

   11.11.2017 günü 11. Çokçapınar Şenliği ile ilgili toplantı yapıldı. Tavşan güveci ve helva ikramlı toplantıda şenlik ile ilgili detaylar konuşuldu. Çokçapınar köyünde yapılan toplantıya köy muhtarı Onur ONARAN, Gebze Derneği Başkanı Mehmet ŞENTÜRK, Bozüyük Derneği Başkanı Hayati KAYABAŞ, bazı yönetim kurulu üyeleri ile Bozüyük Ak Parti İlçe Başkanı Mesut ÇETİN de misafir olarak katıldı.

Hayati, Habil ve Hüseyin KAYABAŞ kardeşler gündüz ava çıktılar, gece ise toplantıya katılanlara güveç ile geleneksel un helvası ikramı yapıldı. 30 Haziran Cumartesi başlayıp 1 Temmuz Pazar günü devam edecek olan şenlik günlerinde Cumartesi akşamı havai fişek gösterisi ile başlayacak, kadınların Çamlar Bayırında kına gecesi eğlencesi ve ardından erkeklerin eğlencesi ve gençlerin evleri dolaşacakları Cemal Oyunu ile devam edecek. Pazar günü ise her yıl olduğu gibi mezarlık ziyareti, mevlit okunması ve bazı etkinliklerle devam edilecek. Bu yıl yemek olarak tavuk etli bulgur pilavı ve ayrandan oluşan şenlik pilavı ikram edilmesi kararlaştırıldı. Yemek masraflarını isteyen hayırseverlerimizin üstlenebilecekleri belirtildi.
Sohbet esnasında köy ile ilgili içme suyu, yolların durumu, bazı sorunlar ve çözüm yolları dile getirildi, bozulan köy yolunun ve Erenköy yolunun durumu ele alındı. Bozüyük Ak Parti İlçe Başkanı Mesut ÇETİN, köy yolunun önümüzdeki hafta içinde tamir edilmesini sağlayacağını ve Çokçapınar-Erenköy arasının asfaltlanması durumunu da, 2017 programının bittiğini, 2018 programına aldırmaya çalışacağını söyledi. 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap

Yorum Yazın