BİLECİK’Lİ YAZARLAR ve ŞAİRLER GÜNÜ DÜZENLENDİ.

   Bilecikli Yazarlar, Şairler, Gazeteciler, Radyo ve Televizyoncular Etkinliği Düzenlendi. Çokçapınar köyünü MSGSÜ Öğretim Görevlisi Kevser GÜRCAN Ziraat Mühendisi Ali Osman GÜRCAN ve Birsen ÇELİKEL eserlerini sergileyerek temsil ettiler.

   Bilecikli Yazarlar, Şairler, Gazeteciler, Radyo ve Televizyoncular Etkinliği Düzenlendi.

Bilecik Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün 19.04.2019 Cuma günü düzenlediği etkinliğe 48 kişi katıldı. Etkinlikte Yazarların eserleri kitaplar, dergi ve gazeteler sergilendi, eserleriyle ödül almış yazarlara plaket ve bütün yazarlara Teşekkür belgesi verildi. Etkinlikte Çokçapınar köyünü MSGSÜ Öğretim Görevlisi Kevser GÜRCAN YARDIMCI, Ziraat Mühendisi Ali Osman GÜRCAN ve Birsen ÇELİKEL eserlerini sergileyerek temsil ettiler.
Pazaryeri Kültür Merkezinde düzenlenen, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile saat 15.00’da başlayan etkinliğin açılış konuşmasında Pazaryeri HEM Müdürü Sedat BÜYÜK;”Amacımız Bilecik’te ilk defa düzenlenen böyle bir etkinliğe katıldığınız için teşekkür ederim. Bilecik’li ve Bilecik’te yaşayan yazar, şair, ozan, karikatürist, gazete ve dergi yazarı, sahibi ile tiyatro, film ve senaryo yazarları ile yapımcılarını birbirleriyle buluşturup tanıştırmak ve Bilecik’in değerlerini ortaya çıkartmaktır. Bilecik’in tanıtımına katkıda bulunan yazar, şair ve gazetecilerin yoğun emekleriyle yayımladıkları eserleri Bileciklilere ve Türkiye’ye tanıtmak, genç nesilleri araştırmaya, okumaya ve bilime katkı yapmaya, yazmaya ve çizmeye teşvik etmektir” dedi. Etkinliğe katılan, eserleriyle çeşitli ödüller almış tarihçiler, şair ve ozanların yanında yaşı 87 olan en yaşlı yazarımız ile 14 yaşında kitap yazan en genç yazarımız dikkat çekti.
Etkinliğe katılan Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye TEKİN, Bozüyük Kent Konseyi Başkanı Osman TEKELİ, Pendik Son Dakika Gazetesi sahibi Enver TUKSAL, Çokçapınar köyünden HEM Öğretmeni Nevin BÜYÜK, Emin GÜRCAN, Fatma ÖZKAN, Bedriye ÇELİKEL ve birçok misafir etkinliğe katılan yazarlar ve eserleriyle tanıştılar. Birçok yazar kitabını tanıtma ve satma fırsatı buldu. Tarihçi yazar Mustafa TURAN, en genç yazar Beyzanur AYDIN ve bazı yazarlar konuşma yaptılar, Kardelen Dergisi sahibi yazar Ali ERDAL’ın yaptığı konuşmasında “Kayı’nın Kalemleri’ni selamlıyorum” ifadesi etkinliğe damgasını vurdu. Serginin ardından katılımcılara ikram edilen yemekten sonra etkinlik sona erdi. İlki yapılan etkinliğin daha büyük etkinliğe dönüştürülmesi yazarların temennileri arasında yer aldığı izlendi.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap

Yorum Yazın