Off-Road Oyunları Bozüyük’e Heyecan Getirdi.

   Bozüyük Saraycık’ta düzenlenen Off-Road oyunları zorlu mücadelelere sahne olurken izleyicilere de heyecanlı anlar yaşattı.

   

Bilecik’in Bozüyük ilçesine bağlı Saraycık köyünde 21-22 Temmuz’da düzenlenen Off-Road yarışlarına çok sayıda pilot ve izleyici katıldı. Bozüyük Belediye ekiplerince hazırlanan parkurdaki oyunlara Zonguldak, Konya, Ankara, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Eskişehir, Kütahya, Düzce ve Bilecik gibi birçok ilden 150 araçlık katılım oldu. AA muhabirine bilgi veren organizasyon sorumlusu Esra AYDIN, "Biz aslında buna kendi aramızda yarış değil, parkur denemeleri diyoruz. Gördüğünüz gibi araçlarımız devriliyor ama çevremizdeki insanlar gayet heyecana, maceraya doyuyor. Grubumuz 10 sene önce kuruldu. Şu an 26 kişiyiz. Türkiye’nin her ilinde temsilcimiz var. Erkek yarışmacılarımız da var. Elimizin hamuruyla burada çamurlarda yüzüyoruz." diye konuştu. Kız Gibi Off-Road Derneği ve tüm yarışçılar kendilerine bu imkânı sağlayan Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’na ve Bozüyük Belediyesi’ne teşekkür ettiler. 38 aracın start aldığı Off-Road yarışlarının sonunda sporcular kupalarını Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nun elinden aldılar. 4 bayan sürücünün de başarı ile mücadele ettiği yarışlarda Bozüyük’lü Off-Road tutkunları da başarılı skorlar elde etti. Yarışlarda Barış Bülbül, Yaşar Emre Ayaz, Göksel Aydın, Kemal Turhal ve Duygu Bayraktar Aydın olmak üzere ilçemizden  5 pilot yarıştı. S1 erkekler klasmanının 2.si Barış Bülbül, S2 klasmanı 3.’sü Yaşar Emre Ayaz ve Duygu Bayraktar Aydın’da bayanlar S2 klasmanı ikincisi oldu.

Hem çetin şartlarda zor engeller ile kıyasıya mücadele içeren zorlu bir motor sporu olarak, hem de, neşeli kamplar ve gezilerle, çok farklı ilgi alanlarına hitap eden Off-Road Bozüyüklülere de farklı bir hafta sonu heyecanı yaşattı. (Sakarya haber, Sondakika.com. Foto Levent Sünal) Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap

Yorum Yazın