Mehmet Oral taekwondo'da Avrupa Şampiyonu oldu.

   Dodurga Beldesi Spor Kulübünden Mehmet Oral taekwondo'da Avrupa Şampiyonu oldu.

   

Bozüyük ilçesine bağlı Dodurga Beldesi Spor Kulübü taekwondo sporcuları tarih yazmaya devam ediyorlar. Küçük beldenin koca yürekli sporcuları aldıkları büyük başarılarla Avrupa’yı yine inlettiler. Antrenörleri Gökalp Yıldız’ın önderliğinde 3 yıl önce spor hayatına başlayan ve kısıtlı imkânlara rağmen azim ve kararlılıkla çalışan genç sporcular emeklerinin karşılığını alarak Dodurga’nın ismini her platformda duyurmaya devam ediyorlar.

İstanbul’da düzenlenen Kulüpler Avrupa Şampiyonasında rakiplerini tek tek dize getiren ve final maçında Azerbaycanlı rakibini altın vuruşla yenen Mehmet Oral Avrupa Şampiyonu olarak ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırdı. 52 ülkeden bin 100 sporcunun katıldığı şampiyonada Mehmet Oral, ilk maçında Azeri rakibini 31-10 sayı nakavtıyla, ikinci maçında Kazakistanlı rakibini 17-10, çeyrek finalde İtalyan rakibini 19-13, yarı finalde Bulgar rakibini 30-14 ve finalde Azeri rakibini 7-7 biten maçta altın vuruşta yenerek Avrupa şampiyonu oldu.

Başarılı sporcu Mehmet Oral, başarısının ardında emeği bulunan herkese teşekkür etti. Genç sporcu “Her başarının arkasında güçlü bir takım ve ailesi vardır. Beraber olduğumuz sürece başarılar gelmeye devam edecek. Yarınlar nice büyük şampiyonluklar bizim olacak. Başta antrenörlerim Gökalp Yıldız ve Hanife Ayan olmak üzere Belediye Başkanımız Sayın Selim Tuna’ya babam Hasan Hüseyin Oral ve beni destekleyen herkese sonsuz teşekkür ederim” dedi. Dodurga Belediye Başkanı Selim Tuna’da kendilerine bu haklı gururu yaşatan Avrupa Şampiyonu Mehmet Oral’ı antrenörü Gökalp Yıldız’ı ve ailesini kutlayarak başarılarının devamını diledi.

Kaynak (http://www.bozuyukhaber.com.tr/avrupa-sampiyonu-oldu-2032h.htm)

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap

Yorum Yazın