21-22-23 Nisan'da Mezarlıkta Temizlik ve Yol Tanzimi Çalışmaları Yapılacak.

   21-22-23 Nisan'da Çokçapınar köyü Muhtarı Gebze ve Bozüyük Dernek Başkanlarının da katılımıyla, Mezarlıkta Temizlik ve Yol Tanzimi Çalışmaları Yapılacak.

   21-22-23 Nisan'da Çokçapınar köyü Muhtarlığı, Gebze ve Bozüyük Dernek Başkanlarının da katılımıyla mezarlıkta temizlik ve yol tanzimi çalışmaları yapılacak. Durumu müsait olan herkesin bu toplantıya ve çalışmalara katılmaları için bu tarihlerde köye gelmelerinin beklendiği çağrısı yapıldı. Geçtiğimiz haftalarda köy mezarlığında bazı temizlik çalışmaları yapılmıştı. Gelecek hafta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatilinden de istifade edilerek köyde bir toplantı yapılacak. Çokçapınar Köyü Muhtarı Onur ONARAN, Bozüyük dernek başkanı Hayati KAYABAŞ ve Gebze dernek başkanı Mehmet ŞENTÜRK'ün ve de birçok kişinin katılacağı geniş çaplı bu toplantıda, mezarlıktaki diken ve çalılıkların temizlenmesi, ot ilacı atılmasının yanında, üzerinde mutabık kalınan bir yol tanzimi ve mezar alanlarının belirlenerek bölünmesi çalışmaları yapılacak. Mezarlık içinde bugüne kadar yol bırakılmadan mezarlar düzensiz bir biçimde kazıldığından, geride kalan mezarlara ulaşmak imkansız durumda. Bunun önüne geçmek üzere, mezarlığa giriş için 3 metrelik ana yollar ve iki mezar boyu 5 metrelik bir aradan sonra 1,5 metrelik ara yollar bırakılarak belirli bir sıra içinde mezar yerlerinin bölünmesi hedefleniyor. Böylelikle yeni açılacak mezarlara, bir başka mezarın üzerinden geçilmeden ulaşılması sağlanmış olacak. Yeni açılacak mezarların, en uzaktan başlayarak girişe doğru gelecek şekilde düzenleneceği bildirildi. Mezarlık içinde bulunan kulübenin de yıkılarak orta yerden kaldırılması ve Batı tarafındaki yamacın düzenlenerek buraya kuruluk şeklinde yeni bir barınma yerinin yapılması gündemde.

Ayrıca, bu toplantıda, kullanılamaz durumdaki İmam evinin durumu ve duvarları çatlamış vaziyetteki muhtarlık binası vb konularında da neler yapılabileceği hakkında istişare yapılacağı bildirildi.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap

Yorum Yazın