Koronovirüs Salgını Hakkında Duyuru.

   İçişleri Bakanlığı Koronovirüs salgını hakkında Valiliklere Ek Genelge gönderdi, Diyanet İşleri Başkanlığından da Camilerde toplu ibadetin geçici olarak ertelendiğini duyuruldu.

   

İçişleri Bakanlığı Koronovirüs salgını hakkında Valiliklere genelge gönderdi, Diyanet İşleri Başkanlığından da Camilerde toplu ibadetin geçici olarak ertelendiğini duyuruldu.
İçişleri Bakanlığı 13 Marttaki Genelgenin ardından bugün bir Ek Genelge yayınladı. 81 İlin Valiliğine gönderilen Ek Genelge şöyle; "Koronavirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirilmelerde; Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini artıracağı, bu nedenle pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin 16 Mart saat 10:00 itibariyle geçici süreliğine faaliyetleri durdurulacağı" belirtildi.
Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan duyuru şöyle; Yeni tip koronavirüsün yayılma tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar Cuma namazı başta olmak üzere cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara verilmesi gerekli hale gelmiştir. Bu süreçte cuma namazı yerine öğle namazının kılınması yeterlidir. Ayrıca İslam’ın şiârı olan ezanların okunmaya devam edilmesi ve gerekli tedbirler alınarak camilerin münferiden namaz kılmak isteyenler için açık bulundurulmasının uygun olacağına karar verilmiştir.”

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap

Yorum Yazın