1. Çokçapınar Şenliği (2007)

   1. Çokçapınar Şenliği (2007)

   
Beklenen an...!!!

Köylülerimizin köyümüzde ilk büyük buluşma anı..!!! 

Teknolojinin getirdiği internetin, köyümüze en büyük nimeti!

Daha önceleri düşünülmüş olmasına rağmen iletişim kopukluğu nedeniyle oluşturulamayan birliktelik, internet sayfalarında yerini aldığı andan itibaren sayfaların okunmasıyla büyük tasvip görmüş ve çok kısa bir hazırlık aşamasından sonra gercekleşmiştir.

Sitemize Ödül...!!!

www.cokcapinar.com Ailesi cok kısa zamanda bir ödüle layık görüldü!!!

Sayın Hayrettin Turgut önderliğinde Kaynarca Bilecikliler Derneği, Şenliğe ve Köyümüze katkılarından dolayı sitemizi ödüle laik görmüşlerdir. Plaket Sitemizin kurucularından Ali Osman GÜRCAN''a taktim edilmiştir.

Site yöneticeleri ve üyeleri adına aldığımız bu önemli ödül için Kaynarca Bilecikliler Derneği''ne ve Yönetim Kuruluna çok teşekkür ederiz.

www.cokcapinar.com Ailesi

Bu yıl ilk''i olmasına rağmen beklenennin üzerinde bir katılımın olması ve günümüzü onure eden değerli Devlet büyüklerimizinde yoğun katılımları dolasıyla muhteşem şekilde gercekleşmiştir.

Sabahın erken saatlerinde köyümüze otobüslerle gelen misafirlere verilen sabah kahvaltısıyla başlayan etkinlik, kısa bir moladan sonra mezarlık ziyareti ile canlanmaya başlayan gün çamlar bağırtında kur''an ve mevlid-i şerifin sedalarıyla tamamen uyanmış olarak, ikram edilen öğlen yemeğinin ardından coşkuya dönüşmüştür. Günün mana ve anlamını veciz birşekilde dile getiren gebzeden misafir olarak katılan sayın Nadir Hocanın söylevinden sonra coşkunun zirvesine ulaşarak şenliğe dönüşmüştür.

Şenliğimize etkinlikleri ile katılan Karaköy Köyü ve Kaynarca''nın zeybek ekipleri, köy gençlerimizin cemal oyunu, köylümüz hanımlarının özel giysileri ile günümüze neşe saçan kına gecesi temsili gösterileri, çocukların yumurta ve çuval yarışları günümüz etkinliklerinin unutulmazlıkları gönüllerde yer alırken birgün öncesinin gecesinde yaşanan fener alayı, havai fişek gösterileri ve sabahlara kadar süren cemal oyunları bu canlılığa ayrı bir renk katmıştır.   

İlgi gösteren başta değerli Vekilimiz Sayın Fahrettin POYRAZ''a, Bozüyük Belediye Başkanı Sayın Ahmet BERBEROĞLU''na, MHP Milletvekili Adayları ve İlçe Teşkilatına,CHP Milletvekili Adayları ve İlçe Teşkilatına, DP Milletvekili Adaylarına ve İlçe Teşkilatına, SP Milletvekili Adayları ve İlçe Teşkilatına, GP Milletvekili Adaylarına ve İlçe Teşkilatına, AKP İlçe Teşkilatı ve Kadın Kollarına ayrıyetten teşekkür eder Emeği gecen başta köy muhtarımız Şükrü BAŞARAN ve ekibine bozüyükte bulunan Çokçapınar Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı ve yönetim kuruluna, Gebze''de ve Kartal''da bulunan Bilecikler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanları ve yönetim kurullarına teşekkür ederiz.

Ayrıyetten bizimle birlikte olamayıp ama bize otobüs tahsis ederek gönül beraberlerliği pekiştiren Gebze Belediye Başakanımız Sayın İbrahim PEHLİVAN ile Darıca Beldesi Belediye Başkanımız Sayın Şükrü KARABACAK''a da yardımlarından dolayı sonsuz teşekürlerimizi sunarız.   

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap

Yorum Yazın